Maszyny załadunkowe Hiab

W ofercie firmy Hiab równolegle obszernej palety żurawi uniwersalnego użytkowania można znaleźć dodatkowo urządzenia hakowe, linowe oraz bramowe z grupy MULTILIFT. Zaletą tego typu maszyn załadunkowych jest głównie to, że jeden samochód ciężarowy może wykonywać kilka funkcji z powodu zastosowania innych wariantów nadwozi oraz kontenerów. Sprzęty sprzedawane pod nazwą Hiab to wysoka jakość lidera na światowych rynkach przyrządów załadunkowych.

Hakowce małe

Małe hakowce Hiab dysponują udźwigiem od 2 do 7t. Spośród podobnego sprzętu dostępnego na rynku, odróżnia je przede wszystkim modułowy układ z mechanizmem do przeciągania haka. Urządzenia te posiadają także jednopłytową konstrukcję pośrednią i nietuzinkowy model ramy podnoszącej. Małe hakowce Hiab można zamontować na samochodach ciężarowych od 3,5-10 ton DMC. W taki sposób skonstruowany system pozwala wydajnie załadowywać i rozładowywać artykuły.

Wśród proponowanych modeli występuję:

  • XR 2S
  • XR 3S
  • XR 5S
  • XR 7S

Hakowce średnie

Kolejną grupą maszyn załadunkowych Hiab są hakowce średnie. Ich wartością jest głównie korzystna proporcja masy własnej do udźwigu. W praktyce oznacza to, że te osadzane na samochodach o DCM od 12 do 15 ton hakowce są lekkie, ale równocześnie pozwalają na załadunek i rozładunek naprawdę ciężkich materiałów. Ładunek na autach wyposażonych w tego rodzaju sprzęty jest zabezpieczony z wykorzystaniem zaworów, które rozmieszcza się na siłownikach. Uzupełniającym zabezpieczeniem jest mechanizm blokowania w czasie wywrotu. Problemy z ewentualnym działaniem mechanizmów zabezpieczających bądź należytym montażem maszyn na samochodach pomogą rozwiązać firmy oferujące serwis Hiab.

Hakowce duże

Na samochodach o DMC od 26 do 32 ton można zamontować wysokie hakowce Hiab. Chodzi w tym miejscu o modele XR Power. Tego typu urządzenia do wymiany nadwozi posiadają współczesny układ kierowania scalający stereotypowe sterowanie ręczne z automatycznym a także opcję dużej szybkości. Wskazane jest zwrócić uwagę na to, że nowoczesne rozwiązania wymagają serwisowania w uwierzytelnianych punktach oferujących Hiab serwis. Samoczynne systemy sterowania są albowiem rozwiązaniem unikatowym na naszym rynku.Na rynku można odnaleźć urządzenia z różnorodnymi wariantami ramion haka (przesuwne, przechylne lub przesuwno-przechylne).

Linowce oraz bramowce

Wśród wielofunkcyjnych sprzętów załadunkowych Hiab można znaleźć również linowce. Są to urządzenia o lekkiej strukturze charakteryzujące się dużą wydajnością. Kolejną grupą maszyn są bramowce zbudowane przede wszystkim z myślą o instalowaniu na kontenerach przewożących odpady. Ich zaletą jest opcja podnoszenia oraz przenoszenia kontenerów ponad wertykalnymi przeszkodami.

hiab, osprzęt hiab, podnośniki hiabWynajem dźwigów razem z operatorem

Pragnąć jak najszybciej przeprowadzić prace rozbiórkowe, warto jest skorzystać z nowoczesnych maszyn i pojazdów. Doskonale sprawdzają w takiej sytuacji szczególnie dźwigi, które wytwarza się z różnymi udźwigami i o różnej wysokości, co daje możliwość precyzyjnie dopasować je do posiadanych wymagań. ...

Wypożyczając podnośniki jezdne

Firmy, które oferują wynajem dźwigów jezdnych przede wszystkim powinny zastanowić się nad swoją ofertą. Warto aby znalazły się w niej wszystkie kluczowe informacje oraz detale. Witryna internetowa Na witrynie www przedsiębiorstwa powinny znajdować się Różnią się między innymi udźwigiem oraz długością wysięgu głównego....

Jaki osprzęt oferuje Palfinger?

Firma Palfinger jest austriackim producentem dźwigów, urządzeń do przeładunków oraz maszyn opierających się na układzie hydrauliki siłowej. Historia firmy sięga lat trzydziestych XX wieku. W latach 50-ych jednostka opracowała własny prototyp żurawia przeznaczonego do przytwierdzenia na podwoziu pojazdu ciężarowego. Dziś maszyny Palfinger...